Apie kūno judesį

Kas tai yra?

Somatinis arba kūno judesys atsiranda įsiklausant į savo kūną, jo judėjimo poreikius, vadovaujantis kūno intuicija ir tam tikrais žemėlapiais, kur link norime judėti arba ką norime pajudinti, išjudinti.

Ši metodika naudojama įvairiai: sveikatai stiprinti, stresui mažinti, kūnui mankštinti, rezultatams gerinti įvairiose sporto srityse,o taip pat psichologinėms problemoms spręsti.
Kam tinka? Visiems, kam svarbus savas kūnas, visiems, kas nori jį suprasti, visiems, kas ieško artimesnio kontakto su savo kūnu, visiems, kas yra pasirengę jį priimti ir pamilti.
Pažindami savo kūną, galite užbėgti už akių įvairiems sutrikimams, arba, jiems nutikus, lengviau rasite veiksmingų sprendimų. Svarbu ir tai, kad dažnai esame linkę vienas kūno sistemas pastoviai perkrauti, kitas – nepelnytai pamiršti. Tai dažnai tampa chroniškų negalavimų priežastimi.
Pažintis su kūno sistemomis atveria naujas judėjimo galimybes, padeda mobilizuoti gyvybinius kūno resursus. Tai padeda tapti harmoningesniais, sveikesniais žmonėmis.
Kiekvienas turi galimybę judėti savaip, savo tempu. Tokiu būdu judėdamas kūnas ir pasimankština, ir pailsi tiek, kiek jam reikia. Dažnai proto pasaulyje sunku išgirsti savo kūną. O tai labai svarbu ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai.
Somatinio judesio užsiėmimuose mokomės klausytis to, kas vyksta šią akimirką mūsų kūnuose, ko kūnas nori, o gal net prašo savo šeimininko. Užsiėmimų dalyviai yra kviečiami liudyti savo patirtį per judesį, ieškoti savo judėjimo tempo,sau tinkančio judesio. Somatinio judesio praktikos visada atveria daug naujų ir įdomių dalykų apie save ir savo kūną, priverčia sužinoti daug daugiau, negu žinojome iki šiol.

Nuorodos:

 Kūno judesio terapija

institute bodywork

Šokio judesio terapijos praktika

Straipsniai:

Autentiškas judesys – kūrybiškumo šaltinis

Angliškos literatūros sąrašas