Liucija apie save :
Flamenko menas mane patraukė 2003 metais ir … sužavėjo! Iškarto supratau, kad tai „mano“.
Jo mokytis pradėjau Vilniuje, pas vieną pirmųjų flamenko mokytojų Lietuvoje, Beatričę Tomaševičienę.
Noras tobulėti atvedė į privačias studijas užsienio šalyse pas puikius dėstytojus: Marianna Verdecia, Gabriela Gutarra, Claudio Javarone, Beatriz del Pozo. Šie mokytojai paskatino dar rimčiau gilintis į flamenko pasaulį.
Toliau tobulinausi kviestiniuose flamenko meistrų (Clarisa di Salvo, Soledad Gomez, Chua Alba, Sebastian Sanchez, Javier Gomez ir kt.) bei profesiniuose judesio (Daniel Lepkoff – kontaktinė improvizacija, Brenda Naso – Laban judesio analizė ir kt.) seminaruose.
Esu baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, alto specialybę. Įgyta pedagogo kvalifikacija, sceninė patirtis ir muzikinės žinios šiandien man labai praverčia mokant šokti, kuriant kompozicijas, suvokiant flamenko muziką bei perteikiant flamenko ritmo subtilybes kitiems.
Flamenko pamokose didelį dėmesį skiriu ne tik taisyklingai laikysenai, rankų, pėdų technikai, bet ir flamenko dvasiai, be kurios šokis netenka prasmės. Mano vedamų flamenko užsiėmimų išskirtinumas – orių, savimi pasitikinčių, dideliais sparnais, grakščiai po salę judančių, vidujai iškalbingų figūrų formavimas, nestandartinių šokio kompozicijų kūrimas.
2014 m. baigiau IBMT (Integruoto kūno darbo ir judesio terapijos institutas) studijas (įkūrėja Linda Hartley, Anglija). Besimokydama nustebau kaip naujos žinios padeda tobulėti šokyje, praplečia fizinio kūno galimybes, kurias turi kiekvienas, bet laiko kažkur giliai užslėptas ir tiki, kad jų nėra. Taip pat sužinojau, jog iš tiesų sportininkai ir šokėjai taiko šias žinias, siekdami geresnių rezultatų profesinėje srityje. Tad žodis „terapija“ toli gražu nėra skirtas vien ligų profilaktikai ar gydymui.
Todėl į flamenko mokymą nutariau integruoti studijų metu įgytas kūno terapeuto žinias, tobulesniam ir laisvesniam judesiui atskleisti.
Pažintis su savo kūnu, jo pajauta ir raiška yra susiję su tobulėjimu ne tik šokyje, bet ir kasdieniame gyvenime.